نمایشگاه گوانجو چین 2017

نمایشگاه گوانجو چین 2017

نمایشگاه گوانجو چین 2017

 

تاریخ برگزاری فاز 1 نمایشگاه گوانجو چین  15 الی 19 اکتبر 2017 (23 الی 27 مهر 96)

تاریخ برگزاری فاز 2 نمایشگاه گوانجو چین 23 الی 27 اکتبر 2017 (1 الی 5 آبان 96)

تاریخ برگزاری فاز 3 نمایشگاه گوانجو چین 31 اکتبر الی 4 نوامبر 2017 (9 الی 13 آبان 96)

 

 

 


توضیحات نمایشگاه:

شهر گوانگجو (Guangzhou)، مرکز استان گوانگ دونگ (Guangdong)، در جنوب کشور چین قرار گرفته است. شهرهای شنزن (Shenzhen)، فوشان (Foshan)، مناطق خود مختار ماکائو (Macau) و هنگ کنگ (Hong Kong) از مناطق و شهرهای شناخته شده چین هستند که همگی در جنوب شهر گوانگجو قرار گرفته‌اند.

این شهر شناخته شده چین، در ایران با نام‌های مختلفی خوانده می‌شود: گوانگجو، گوانجو، گوانژو و گوانگژو. گوانجو و گوانگجو مصطلح‌ترین این نام‌ها هستند. برای ما ایرانی‌ها نام شهر گوانگجو چین یادآور نام نمایشگاه Canton Fair (نمایشگاه گوانجو) یا نمایشگاه صادرات و واردات چین (China Import and Export Fair) است.

نمایشگاه گوانجو چین 2017
نمایشگاه گوانجو چین 2017

نمایشگاه واردات و صادرات چین (نمایشگاه گوانگجو) تا پیش از این با نام نمایشگاه کالاهای صادراتی چین شناخته می‌شد. این رویداد تجاری بین‌المللی و همه جانبه، تاریخی طولانی داشته و بزرگترین نمایشگاه تجاری چین از لحاظ گستردگی عرصه‌ی نمایشگاه، تعداد شرکت‌کننده و حجم معاملات تجاری است. نمایشگاه گوانگجو که عنوان بهترین و اولین نمایشگاه چین را با خود یدک می‌کشد، هر سال دو بار در فصل‌های بهار و پاییز در مرکز بین‌المللی گردهمایی و نمایشگاهی گوانگجو (مجموعه Pazhou) برگزار می‌شود. این نمایشگاه در هر یک از دوره‌هایش در 3 فاز و هر فاز به مدت 5 روز برگزار می‌شود.

توسعه نمایشگاه گوانگجو در این سال‌ها نشان می‌دهد که چگونه چین در مسیر باز کردن درهای تجارتش به روی دنیا، دستاوردهای بیشتر و بیشتری کسب کرده است. نمایشگاه گوانجو بهترین سکو برای شرکت‌های چینی برای اتصال به بازارهای بین‌المللی و جایگاهی عالی برای اجرا شدن سیاست‌های چین در مورد رشد تجارت خارجی است. نمایشگاه گوانجو، پنجره، سمبل و تجسم حضور چین در جامعه جهانی است.

نمایشگاه گوانجو چین 2017
نمایشگاه گوانجو چین 2017

نگاهی کوتاه به تاریخ نمایشگاه گوانجو

نمایشگاه گوانجو کار خود را در سال 1957 در شهر گوانگجو (با نام سابق کانتون) در مرکز استان گوآنگ‌دونگ آغاز کرد. نمایشگاه گوانگجو در آن زمان تنها مکانی بود که خریداران خارجی می‌توانستند به فروشندگان چینی دسترسی پیدا کنند. این نمایشگاه به صورت مشترک توسط وزارت تجارت و فرمانداری استانی گوآنگ‌دونگ ایجاد شد. مدیریت و سازماندهی این نمایشگاه توسط مرکز تجارت خارجی چین انجام می‌شود.

نمایشگاه گوانگجو با هدف شکستن ممنوعیت‌ها و تحریم‌های دولت‌های کاپیتالیستی و پیدا کردن منابع جدید برای گسترش تجارت خارجی در دهه 1950 راه‌اندازی شد؛ دهه‌ای که در آن دولت چین تنها با 20 کشور روابط معمولی دیپلماتیک داشت و 80 درصد تجارت خارجی چین با کشورهای سابقا سوسیالیستی انجام می‌شد. چین در آن زمان به گام برداشتن در جاده‌ای به سمت تجارت جهانی نیاز داشت.

گوانجو برای موقعیت جغرافیایی ایده‌آلش در نزدیکی به ماکائو و هنگ کنگ و رابطه تاریخی و فرهنگی خوبش با کشورهای دیگر برای به راه‌اندازی این نمایشگاه انتخاب شد. گوانگجو محلی است که صنایع تولیدی چین در این بخش از کشور متمرکز شده‌اند؛ همین موضوع تاثیر به سزایی در جذابیت این رویداد تجاری داشته است.

نمایشگاه گوانجو چین 2017
نمایشگاه گوانجو چین 2017

بازدیدکنندگان نمایشگاه گوانگجو 2017

متخصصان از سراسر جهان و از تجارت‌ها و صنایع مختلف در نمایشگاه گوانجو شرکت می‌کنند. این بازدیدکنندگان، عمده‌فروشان، تولیدکنندگان و تاجرانی هستند که از گوشه و کنار جهان آمده‌اند تا گستره بزرگی از محصولاتی که در داخل سرزمین چین ساخته می‌شوند را ببینند.

بسیاری از کمپانی‌های دارای غرفه در نمایشگاه، بنگاه‌های صرفا تجاری هستند که مالک هیچ بنگاه یا کارخانه تولیدی نمی‌باشند. این اتفاق بعضی مواقع به این دلیل ساده می‌افتد که تمام تولیدکنندگان نمی‌توانند از پس هزینه‌های اجاره غرفه‌ها بر آیند و در نتیجه ترجیح می‌دهند ارائه و نمایش محصولات خودشان را به بنگاه‌های تجاری بسپارند.

 

بازدید از شهر گوانگجو در تور گوانجو 2017

گوانجو که سابقا با نام کانتون شناخته می‌شد، سومین شهر بزرگ چین بوده و به خاطر موقعیت خاصش نسبت به رودخانه مروارید (Pearl River) سال‌ها است که یکی از مراکز اصلی تجارت و بازرگانی چین به شمار می‌رود. دسترس‌پذیری آسان به هنگ کنگ و ماکائو این شهر را به مرکز فرهنگی، تحصیلی، علمی، اقتصادی و سیاسی استان گوآنگ‌دونگ تبدیل کرده است. با اعمال سیاست درهای باز در سال 1978 گوانجو به عنوان شهر پیشگام در توسعه اقتصادی چین شناخته شد.

کلان شهر گوانگجو امروزه شهری مشهور از نظر فرهنگی با تاریخی 2000 ساله است. با داشتن یکی از سریع‌ترین رشدها در میان شهرهای آسیا، گوانجو در زمینه توریسم نیز رشد پر سرعتی داشته است. این شهر با جو بین‌المللیش، غذاهای لذیذ کانتونیش و زندگی شبانه پر جنب و جوشش گردشگران تور گوانجو 2017 را از سرتاسر جهان به خود جذب می‌کند.

گزینه‌های به نظر بی پایان خرید و نزدیکی به دیگر شهرهای مهم آسیا دیگر دلایلی هستند که مردم را از سراسر جهان به این نقطه از چین می‌کشند.

نمایشگاه گوانجو چین 2017
نمایشگاه گوانجو چین 2017

چرا تور نمایشگاه گوانجو ناخدای سفر؟

شرکت خدمات مسافرتی ناخدای سفر مجری تور نمایشگاه گوانگجو طی این سالها از مسیرهای گوناگونی مسافرین را برای بازدید از این نمایشگاه اعزام کرده است. شرکت ناخدای سفر یکی از شرکتهای اصلی چارتر کننده پرواز مستقیم هواپیمایی ماهان با ایرباس‌های مدرن به مقصد گوانگجو بوده .

 • سال تاسیس : تاسیس 1957
 • وبسایت : www.cantonfair.org.cn
 • محل برگزاری : مجتمع نمایشگاهی صادرات و واردات چین (China Import and Export Fair Pazhou Complex)
 • دوره برگزاری : 2 بار در سال * بهاره و پاییزه * در سه فاز
 • بازه برگزاری : هر فاز 5 روز
 • بلیت : 100 یوان
 • ساعات کاری : از ساعت 9:30 صبح الی 18:00
 • تاریخ برگزاری : یکصد و بیست و دومین دوره در پاییز سال 2017
 1. فاز 1 : 15 به 19 اکتبر (23 به 27 مهر)
 2. فاز 2 : 23 به 27 اکتبر (1 به 5 آبان)
 3. فاز 3 : 31 اکتبر به 4 نوامبر (9 به 13 آبان)

 

جهت مشاهده جزئیات تور نمایشگاه گوانجو کلیک نمائید

 

نمایشگاه گوانجو چین 2017
نمایشگاه گوانجو چین 2017
نمایشگاه گوانجو چین 2017
نمایشگاه گوانجو چین 2017

نمایشگاه گوانجو چین 2017
نمایشگاه گوانجو چین 2017