ایتالیا

ایتالیا

ایتالیا کشوری در جنوب اروپا واقع شده است و پایتخت آن شهر رم میباشد. این کشور از شبه‌جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه تشکیل شده و امروزه ایتالیا کشوری توسعه‌یافته است و جزو هشت کشور صنعتی جهان بشمار می‌آید.

واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است. جمعیت ایتالیا ۶۰ میلیون و ششصد هزار نفر است و ۹۱.۶ درصد مردم آن مسیحی هستند.ایتالیا پنجمین کشور پرجمعیت اروپا و ۲۳امین کشور پرجمعیت دنیا است.

رم، پایتخت ایتالیا، به عنوان پایتخت امپراتوری روم و اقامتگاه پاپ، برای سده‌های پیاپی از مراکز سیاسی و مذهبی تمدن غرب بوده است.پس از فروپاشی امپراتوری روم، منطقه ایتالیا به مناطق و شهرهای خودگردان بسیاری تقسیم شده‌بود (ازجمله جمهوری ونیز و دولت کلیسا) ولی واحدهای مختلف سیاسی در منطقه ایتالیا در سال ۱۸۶۱ متحد شده و کشور کنونی ایتالیا را به‌وجود آوردند.

ایتالیا
ایتالیا

رم

رم، اولین مقصد توریست‌ها در اروپا است که این شهر باستانی به شهر مجسمه‌ها و شهر کلیساها معروف می باشد. شهر میکل‌آنژ و داوینچی. دیدار از شهر رم ، دیدار از بزرگ‌ترین موزه‌ی بی سقف دنیا است.

رم را در دنیا با تاریخ هزارساله‌اش، فرهنگ ایتالیاییش، مردمان خونگرمش، پیتزا و پاستا، بستنی‌ و دست‌فروش‌ها و کلیساهایش می‌شناسند. حضور دائمی توریست‌ها و بناهای تمدن کهن، به این شهر در دنیا لقب شهر ابدی داده‌اند. رم زیبا، زنده و تودرتو می باشد. و به دلیل آب و هوای خوبی که دارد، در هر فصل سال پر از گردشگر است.

ایتالیا
ایتالیا

ونیز

این شهر روی آب در شمال ایتالیا و در میان دریای آدریاتیک قرار گرفته به، شهر کانال‌های آبی، شهر رؤیاها، شهر بالماسکه معروف است ونیز را در دنیا با کانال‌های آبی و آبراه‌هایش می‌شناسند.

خیلی از قسمت‌های شهر ونیز واقعاً در آب غوطه‌ورند و درِب بسیاری از خانه‌ها رو به قایق‌های پارک شده در کنار دیوارهای فرورفته در آب باز می‌شوند. این شهر، خیابان، بزرگراه و ماشین ندارد. در کانال‌های اصلی شهر قایق‌های مسافربری بزرگ همانند مترو و اتوبوس‌های شهری، ایستگاه به ایستگاه مسافران را جابجا می‌کنند. ونیز را در دنیا با قایق‌های مخصوص و سنتی‌اش نیز می‌شناسند.

ایتالیا
ایتالیا

جاذبه های گردشگری ایتالیا

 1. برج پیزا
 2. ونیز
 3. آمفی تئاتر رم باستان
 4. کارناوال ونیز
 5. کلیسای کاتولیک رم
 6. فونتانا تروی
 7. کلیسای سنتا ماریا دل گرتسیه
 8. قصر اسفورتسسکو
 9. کلیسای جامع میلان
 10. فلورانس
 11. کلیسای سنتا ماریا دل فیوره
 12. گالری اوفیتسی
 13. پل وچیو
 14. واتیــکـان
 15. موزه واتیکان
 16. سیسیل

جاذبه های گردشگری رم:

 1. کلوسئوم 
 2. واتیکان، کلیسای کوچک سیسین ، میدان سن پیترو و موزه واتیکان
 3. پانتئون
 4. پله‌های اسپانیایی، میدان اسپانیا
 5. فواره تروی
 6. میدان ناوونا و آبشار چهار رودخانه
 7. فروم رومی
 8. قصر سنت آنجلو
 9. میدان ونیز
 10. گالری برگز
 11. موزه کاپیتولینه
 12. پالاتینه و موزه پالاتینو
 13. بازیلیکای کوسما و دامیانوی مقدس
 14. بازارهای ترایانو
 15. کلیسای ماریای مقدس در اراکوئلی
 16. پلکان مقدس
 17. میدان امانوئل دوم (پایه گذار ایتالیای جدید)
 18. کلیسای سن کلمنته

دیدنی‌های ونیز:

 1. میدان سن مارکو 
 2. عمارت باسیلیکا در میدان سن مارکو 
 3. کانال اصلی ( گرند کانال) 
 4. پل دیدگاه
 5. پل ریالتو ( پونته دی ریالتو) 
 6. بازار محلی میوه و غذای ریالتو 
 7. گالری آکادمیا 
 8. موزه‌ی ونیز 

وضعیت آب و هوا

سراسر ایتالیا در تابستان گرم است. گرما در مناطق جنوبی و شهر‌هایی که در دشت‌های نواحی ونتو (Veneto) و امیلیا-رومانیا (Emilia-Romagna) واقع هستند، شدید‌تر است و اگر در طول جولای و آگوست (۱۰ تیر تا ۹ شهریور) در ناحیه‌ی توسکانی (Tuscany) باشید، از شدت گرما احساس خفگی خواهید کرد. دمای همه‌ی مناطق معمولا در می (۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد) به بالاترین حد خود می‌رسد و اغلب این شرایط تا اکتبر (۹ مهر) ادامه می‌یابد. زمستان‌، در مناطق شمالی ایتالیا سرد و با برف و باران همراه است. همچنین در کوه‌های منتهی به میلان، تورین و ونیز باد‌های تندی می‌وزند. در رم و مناطق جنوبی هوا نسبتا گرم‌تر است و در زمستان میانگین دما در این مناطق به ۱۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

بهترین زمان سفر به ایتالیا

بهترین زمان برای سفر به ایتالیا، از آوریل تا ژوئن (از ۱۲ فروردین تا ۹ تیر) و اواسط سپتامبر تا اکتبر (از ۲۴شهریور تا ۹ آبان) است. در این فاصله‌ی زمانی دمای هوا مطبوع و زندگی روستایی پر رونق است و کشور زیاد شلوغ نیست.

از جولای تا اوایل سپتامبر (از ۱۰ تیر تا اواسط شهریور) که زمان تعطیلات ایتالیا است، این کشور پر از بازدید‌کننده و توریست می‌شود. قیمت هتل‌ها هم در شهر‌هایی نظیر رم و فلورانس، در می و ژوئن (از ۱۰ اردیبهشت تا ۹ تیر) به بالاترین حد خود می‌رسند.

آگوست (۱۰ مرداد تا ۹ شهریور) بدترین ماه در اکثر مکان‌ها است. نه تنها همه جا به شدت گرم و کلافه کننده و شلوغ است بلکه به نظر می‌رسد کل کشور به تعطیلات و مسافرت رفته‌اند – به خصوص از ۲۴ مرداد به بعد- و بیش‌تر ایتالیایی‌ها کل ماه را مرخصی می‌گیرند. بسیاری از رستوران‌ها و هتل‌های خانوادگی و مراکز خرید تعطیل هستند( به جز چشمه‌های آب‌گرم و سواحل و جزیره‌هایی که بیش‌تر ایتالیایی‌ها در تعطیلات به آنجا می‌روند).

 

ایتالیا

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.