کشور ویتنام

کشور ویتنام

ویتنام یکی از دیدنی ترین کشورهای قاره آسیا میباشدپاییتخت این کشور هانوی میباشد که در شمال این کشور واقع شده است. هشتاد درصد مردم ویتنام به زبان ویتنامی و باقی به زبانهای تای ، خمر ، تایلندی و موونگ صحبت میکنند . نوع حکومت کشور ویتنام جمهوری است و واحد پولشان دونگ نام دارد .

مذهب بیش از نیمی از مردم ویتنام بودایی است و متوسط طول عمر در بین مردم ویتنام هفتاد سال میباشد . جمعیت کشور ویتنام حدود هشتاد و سه میلیون نفر میباشد و دارای یک و نیم درصد رشد سالانه جمعیت میباشند .

قدرت اصلی در حکومت ویتنام در اختیار حزب کمونیست ویتنام میباشد و این حزب تنها حزب قانونی در این کشور میباشد . ویتنام دارای آب و هوایی گرم و مرطوب میباشد ولی در فصل زمستان و در شمال ویتنام هوا خنک است . هانوی ، هوشی مین ، هایفونگ ، لونگزوئن و دانانگ از شهرهای مهم ویتنام میباشند

در ویتنام هفتاد درصد مردم به کشاورزی مشغول میباشند و به زراعت برنج میپردازند . از دیگر محصولاتشان ذرت و سیب زمینی شیرین است که به نیاز داخلی خودشان را تامیین میکند و همچنین کائوچوی چای و قهوه را برای صادرات در نظر میگیرند.

 

ویتنام
ویتنام

همسایگان

ویتنام کشوری در جنوب شرقی آسیا است که در امتداد دریای چین و اقیانوس آرام کشیده شده است. این کشور با کشورهای چین، لائوس و کامبوج مرزهای زمینی دارد.

جاذبه های گردشگری

ویتنام با دارا بودن شهرهای مدرن ,شهرهای استعماری ,استراحت گاهای ساحلی ,روستاهای سنتی , مکان های باستان شناسی و جزایر بی نظیر جاذبه های گردشگری فراوانی را برای سفر به این کشور به وجود آورده است .

بسیاری از بخش‌های کشور ویتنام با داشتن بناهایی تاریخی از امپراتوری‌های پیشین و یا قرار گرفتن در نواحی ساحلی توجه گردشگران را به خود جذب می‌کند. شهرهای هانوی، هوشی مین، هایفونگ، هوآ از شهرهای مهم ویتنام هستند که پارک‌ها و میراث فرهنگی و همچنین میراث به جای مانده از جنگ در آنها جاذبه‌های گردشگری بسیاری را فراهم کرده است. بسیاری از ابزار و وسایل جنگی باقیمانده از جنگ ویتنام با آمریکا اکنون برای بازدید گردشگران به نمایش گذاشته شده و پناهگاه‌ها و تونل‌های زیرزمینی زمان جنگ اکنون به موزه تبدیل شده‌اند.

ویتنام
ویتنام

شهر هانوی پایتخت کشور ویتنام در بخش شمالی این کشور قرار دارد. این شهر در ساحل رود سرخ قرار گفته و تحت تاثیر امپراطوری‌های چین و استعمار فرانسه، تلفیقی منحصر بفرد از فرهنگ شرق و غرب را در خود جای داده است. معبد ادبیات که معبدی باستانی و نیز قدیمی‌ترین دانشگاه ویتنام در این شهر قرار گرفته. دریاچه هوان کیم و بسیاری دریاچه‌های دیگر که در این شهر قرار دارد باعث شده این شهر به شهر دریاچه‌ها شهرت پیدا کند.

ویتنام
ویتنام

شهر هوشی مین بزرگترین شهر ویتنام است که در بخش ویتنام جنوبی و در کنار رودخانه سایگون قرار دارد. این شهر با وجود آب و هوای گرم و مرطوبش به خاطر داشتن موزه‌ها و بناهای تاریخی بسیار گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

موزه بقایای جنگ، موزه هوشی مین و موزه تاریخ ویتنام برخی از این آثار را در خود جای داده‌اند. ساختمان‌هایی با معماری فرانسوی همچون کلیسای جامع شهر که در مرکز شهر قرار گرفته از دیگر جاذبه‌های تاریخی در این شهر است. علاوه بر اینها مراکز تفریحی و پارک‌هایی مثل پارک گردشگری و پارک آبی نیز  بسیاری از جذب خود می‌کنند.

ویتنام
ویتنام

شهر هالونگ با سواحل بسیار زیبا و رویایی، جزایر مرجانی و غارهای حیرت‌انگیز نزدیکترین مقصد گردشگران به پایتخت ویتنام است. تفریحات ساحلی این شهر بخش عمده‌ای از گردشگران ورودی را به خود جذب می‌کند. همینطور جزیره‌های صخره‌ای در خلیج این شهر و تماشای ماهیگیری ساکنین به شیوه‌ای ساده و قدیمی در آب‌های آرام این خلیج بر زیبایی‌های این شهر می‌افزاید. گشت و گذار در بازار محلی شهر و نوشیدنی‌های مردم هالونگ که اکثرا دمنوش‌ها و گیاهان دارویی هستند نیز در این شهر بسیار شهرت دارند.

شهر دالات، پایتخت استان لام‌دونگ، که در بخش‌هایی از ارتفاعات مرکزی جنوب ویتنام قرار گرفته  در گذشته استراحت گاه فرانسوی‌ها برای فرار از گرما و رطوبت در هوشی‌مین بوده است. مناظر طبیعی زیبا همچون دریاچه‌ها و آبشارها در کنار بناهای تاریخی مثل قصر تابستانی بائو‌دای و معابد بودا از جاذبه‌های گردشگری این شهرند.

ویتنام
ویتنام

دانانگ شهری بندری و سومین شهر بزرگ ویتنام است که در سواحل شرقی این کشور و تقریبا در ناحیه مرکزی آن قرار گرفته است. سواحل زیبای شنی دریای چین و کوه‌های اطراف شهر جلوه‌ای خاص به این شهر بخشیده‌اند. معبد سائو دای، موزه‌ها و کلیسای جامع این شهر در کنار دیگر بناهای تاریخی از دیدنی‌های دانانگ هستند که همواره توجه گردشگران را به خود جلب کرده است.

 

وضعیت آب‌ و‌ هوا

ویتنام دارای آب و هوای موسمی استوایی می‌باشد. منطقه شمالی بواسطه مجاورت با چین از هوایی کاملاً استوایی برخوردار نمی‌باشد ولیکن قسمت جنوبی این کشور کاملاً دارای آب و هوایی استوایی و برخوردار از ویژه گیهای آن می‌باشد. متوسط دما در هانوی ۲۳ درجه و در هوشی مین ۲۶ درجه سانتی گراد است.

 

غذاهای ویتنام

کشور زیبا و رنگارنگ ویتنام، نه فقط به بازار های زیبا و پر جنب و جوش معروف است، بلکه غذاهای معروف و بسیار خوشمزه ای دارد که هر عشق غذایی را به این کشور می کشاند. غذاهای معروف ویتنامی را می توانید در گوشه و کنار ویتنام و از فروشندگان غذای خیابانی گرفته تا رستوران های لوکس پیدا کنید. استفاده از مواد اولیه تازه، یکی از رمز و رازهای خوشمزه بودن غذاهای ویتنامی است. با الی گشت همراه باشید تا با معروف ترین غذاهای ویتنام آشنا شوید.

 

معروف ترین غذاهای ویتنام:

  1. چاکا (Cha ca)

  2. کائو لائو (Cao lau)

  3. بوت چین (Bot chien)

  4. گوی کوئون (Goi cuon)

  5. بان کوت (Banh khot)

ویتنام
ویتنام

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.