تور یزد

 • کد تور: 97200
 • مدت: 2شب و 3روز + بیمه مسافرتی
 • تاریخ اولین برگزاری: 1403-01-01
 • تاریخ آخرین برگزاری: 1403-01-17
 • خدمات تور: قطار رفت و برگشت، اقامت در هتل 4* داد همراه با صبحانه ، ترانسفر استقبال و بدرقه، دو گشت و تیم روز یزد گردی ، همراه با پرداخت ورودیه ها ، پذیرایی میان وعده و راهنمای گردشگری
  2گشت نیمروز شهر یزد بازدید از: دخمه زرتشتیان، آتشکده زرتشتیان، مجموعه امیرچقماق موزه آب،مسجد جامع یزد، بافت تاریخی جهانی یزد، زندان اسکندر، باغ دولت آباد، موزه آب
 • مشاهده پکیج (تور یزد): دانلود
 • رزرو این تور

تور یزد

در طول سفر مسافران در شهر تاریخی یزد اقامت دارند . ناخدای سفر بهترین هتل های سه، چهار و پنج ستاره برای اقامت مسافران در تورهای انفرادی و گروهی در نظر گرفته است.
خدمات ویژه مسافران ناخدای سفر  : قطار رفت و برگشت، اقامت در هتل 4* داد همراه با صبحانه ، ترانسفر استقبال و بدرقه، دو گشت و تیم روز یزد گردی ، همراه با پرداخت ورودیه ها ، پذیرایی میان وعده و راهنمای گردشگری

2گشت نیمروز شهر یزد بازدید از: دخمه زرتشتیان، آتشکده زرتشتیان، مجموعه امیرچقماق موزه آب،مسجد جامع یزد، بافت تاریخی جهانی یزد، زندان اسکندر، باغ دولت آباد، موزه آب استان یزد با مرکزیت شهر یزد، جمعیتی در حدود ۱,۱۳۸,۵۳۳ نفر (طبق آخرین نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵) را در مساحتی در حدود ۷۴,۵۱۳ کیلومتر مربع (طبق آخرین گزارش مرکز آمار ایران) جای داده است.

این استان طبق آخرین آمار سر شماری از ۱۰ شهرستان از جمله مهریز، ابر کوه و میبد تشکیل شده و از نظر موقعیت جغرافیایی به صورت زیر محدود می شود:

از شمال با اصفهان، از شرق به خراسان جنوبی، از جنوب به کرمان و از غرب به شیراز

استان یزد به جهت آن که از دریاهای آزاد دور و بر روی کمربند خشکی جهان واقع شده است، اقلیم گرم و خشکی دارد. اما باز هم در ارتفاعات و نواحی کوهستانی این استان دمایی معتدل تر و بهتر دیده می شود.

یزد یکی از بهترین شهرهای خشتی جهان است که همواره به عنوان صاحب یکی از درخشان ترین میراث های فرهنگی در ادوار مختلف تاریخی ایران مطرح بوده است. در سفر به یزد دیدنی های زیادی هستند که انتظار شما را می کشند.

تور یزد
تور یزد

تور 2 روزه یزد

به منظور سفر به شهر یزد بهترین زمان بر عهده شما خواهد بود و به هنگام سفر شرایط آب و هوایی را در نظر بگیرید، زیرا شهر یزد یک شهر کاملا تاریخی می‌باشد و تابستان آن طاقت فرسا است، بنابراین زمانی که در فصل تابستان به این شهر سفر کنید، باعث کاهش هزینه سفر خواهد شد که شاید همین کاهش هزینه سفر برای بعضی از افراد بزرگترین مسئله باشد، اما در نیمه دوم سال هوای یزد مناسب و متعادل خواهد بود، بنابراین امکان افزایش قیمت تور یزد وجود دارد.
اما شرایط آب و هوایی باعث می‌شود راحت‌تر بتوانید از جاذبه‌های مختلف این شهر دیدن نمایید
برای یک تور دو روزه به یزد، می‌توانید برنامه‌ای طراحی کنید که شامل دیدن جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی این شهر زیبا باشد.

به دلایل زیر سفر به همراه تور بهتر می‌باشد:

۱- هزینه سفر کاهش پیدا می‌کند.

 با توجه به اینکه بسیاری از هتل‌ها و همچنین شرکت‌های هواپیمای طرف قرارداد آژانس‌های مسافرتی هستند بنابراین به هنگام سفر تخفیفات خاصی شامل حال آژانس‌های مسافرتی خواهد شد بنابراین سفر با تورهای گروهی از سفرهای انفرادی بسیار مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.

۲- برنامه‌ریزی سفر

در هنگام سفر با تور دیگر نگرانی در زمینه یافتن بهترین خطوط هوایی، رزرو بلیط و اتاق نخواهید داشت و تمامی این اقدامات توسط آژانس مسافرتی مربوطه انجام می‌شود.

۳- لیدر

در برخی از تورها می‌توانید جاذبه‌های دیدنی یزد را توسط یک لیدر مجرب بیابید و اطلاعات بیشتری در مورد این جاذبه‌ها دریافت کنید.

۴- بیمه مسافرتی

 زمانی که با تورهای گروهی مسافرت می‌کنید شما تحت پوشش بیمه مسافرتی خواهید بود و در هنگام خطرات و خسارات احتمالی نگرانی وجود نخواهد داشت.

۵- حق انتخاب

بر اساس سلیقه، شرایط و نوع بودجه خود در سفر همراه تور می‌توانید، برای سفر بهترین گزینه را انتخاب کنید در واقع بین گزینه‌های مختلف حق انتخاب خواهید داشت.
همانند سایر تورهای مسافرتی قیمت تور یزد نیز به عوامل مختلفی از قبیل نوع هتل، زمان سفر، وسیله نقلیه اقامت و خدمات تور بستگی دارد.

تور یزد

 تورهای یزد خواهد شد انواع تورهای یزد عبارتند از:

۱- تور هوایی یزد

یکی از گزینه‌های سفر به یزد تور هوایی یزد می‌باشد که باعث کاهش زمان سفر شما خواهد شد و افرادی که قصد دارند زود به مقصد مورد نظر برسند، برای سفرشان گزینه هواپیما بهترین گزینه می‌باشد.

۲- تور زمینی یزد

قطار، اتوبوس و خودروی شخصی گزینه‌هایی برای تور زمینی یزد می‌باشند، از خدمات آژانس مسافرتی تهیه بلیط رفت و برگشت قطار است و چنانچه قصد دارید با قطار به این شهر سفر کنید، می‌توانید به آژانس مسافرتی مربوطه مراجعه کنید، همچنین امکان انتقال خودروی شخصی با قطار نیز وجود دارد، سفر با قطار می‌تواند خاطرات زیبا و به یاد ماندنی را در ذهن شما ثبت کند.

۳- تور نوروزی یزد

یکی از شهرهای گردشگر در ایام نوروز شهر یزد می‌باشد که در این ایام از سال شهر یزد دارای آب و هوای معتدلی می‌باشد و ممکن است این آب و هوای معتدل باعث افزایش قیمت بلیط‌ و مراکز اقامتی شود.
بنابراین افرادی که قصد دارند در ایام نوروز به این شهر سفر کنند بهتر است زودتر برای تهیه تور یزد اقدام کنند، زیرا در روزهای پایانی سال این قیمت‌ها تا حدود ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت و امکان سفر با هزینه‌های مناسب و مقرون به صرفه کاهش پیدا می‌کند.

۴- تور ارزان یزد

چنانچه خواهان سفر به شهر یزد با کیفیت مطلوب و تور ارزان قیمت هستید، باید نسبت به مسائل و موارد سفر، آگهی‌تان را افزایش یابد. برای دریافت تور ارزان یزد باید گزینه‌هایی را مد نظر قرار دهید، از وسیله نقلیه گرفته تا محل اقامت و همچنین زمان سفر به شهر یزد بر این موضوع تاثیر گذار می‌باشد، نسبت به بلیط هواپیما بلیط قطار از قیمت پایین‌تری برخوردار می‌باشد و قیمت آن زیاد نوسان ندارد، همچنین راحت‌تر می‌توانید آن را کنسل کنید.
بهتر است به جای اقامت در هتل اگر تعداد خانواده شما زیاد است سوئیت‌ را انتخاب کنید، زیرا سوئیت‌ها قیمت مناسب‌تری نسبت به هتل‌ دارد و یا اینکه هتل‌های ۲ یا ۳ ستاره را برای اقامت انتخاب کنید.
در هنگام اقامت در هتل بهتر است وعده‌های ناهار و شام را خودتان تهیه نمایید، زیرا معمولاً در هتل‌ها، ناهار و شام به صرفه نمی‌باشد، تنها وعده صبحانه را در هتل‌های یزد رزروکنید، علاوه بر این ناهار و شام در هتل‌ها سر ساعت‌های مشخصی سرو می‌شود که ممکن است در آن زمان نتوانید خودتان را به هتل برسانید.
لطفاً توجه داشته باشید که این فقط یک پیشنهاد برنامه است و می‌توانید آن را بر اساس سلیقه و ترجیحات خود تغییر دهید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که هر جا که می‌روید، ساعات بازدید و شرایط دیگر را چک کنید تا از بهترین تجربه ممکن بهره‌مند شوید.

جاذبه های گردشگری یزد

یزد یک شهر تاریخی و فرهنگی در ایران است که به دلیل جاذبه‌های گردشگری زیاد، مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

برخی از جاذبه‌های گردشگری یزد عبارتند از:

۱- مسجد جامع یزد

یکی از زیباترین و معروف‌ترین جاهای دیدنی یزد مسجد جامع یزد می‌باشد که این مسجد دارای معماری خاصی می‌باشد و از کاشی‌های آبی رنگ در آن استفاده شده است.
این مسجد دارای قدمت تاریخی طولانی می‌باشد و در طول ۱۰۰ سال بنا شده است، این مسجد در دوره ساسانیان نخستین سنگ آن بنا شده است و در دوره‌های آذری، ایلخانی و تیموری بنای فعلی مسجد گنبد و کاشی‌کاری‌های آن صورت گرفته است.
برای بازدید از این مسجد کافیست به میدان ساعت بروید و توسط خیابان سنگ فرش شده به این مسجد برسید.
کاشی کاری‌های زیبای این مسجد به گونه‌ای می‌باشد که در کنار آن عکس‌های یادگاری زیادی توسط گردشگران گرفته می‌شود، در واقع نماد این شهر این کاشی‌کاری‌ها هستند.

۲- زندان اسکندر یا مدرسه ضیائیه

در فهرست جاذبه‌های گردشگری یزد زندان اسکندر قرار دارد که در محله فهادان یزد این زندان واقع شده است، در قرن هفتم این زندان پایه گذاری شده است و برای ساخت آن از خشت خام استفاده شده و در آن هیچ کاشی کاری دیده نمی‌شود، روی خشت‌ها، گچ بری‌ها و رنگ آبی و لاجوردی استفاده شده که از تزیینات این بنا هستند، دور تا دور یک حیاط مرکزی بنای مدرسه قرار گرفته و چاهی عمیق در وسط آن قرار دارد که به یک سرداب می‌رسد.

۳- بقعه ۱۲ امام یزد

در چند قدمی زندان اسکندر بقعه ۱۲ امامی واقع شده است، که این بقعه در قرن پنجم هجری و دوران سلجوقی پایه گذاری شده، از بیرون این بقعه به شکل یک چهار ضلعی می‌باشد که به ۸ ضلعی تبدیل شده است و گوشواره‌های در هر چهار ضلع آن وجود دارد، همچنین گچ بری‌های اسلیمی در داخل بنا دیده می‌شود.
در این بنا محراب مرمری وجود دارد که به عقیده باستان شناسان این بنا مسجدی متعلق به قرن دوم و سوم است، علاوه بر این آیات قرآن بر روی کتیبه‌هایی روی بنا نوشته شده است که به خط کوفی می‌باشد.

جاذبه های گردشگری یزد

۴- خانه لاری‌ها

در نزدیکی بقعه ۱۲ امامی و زندان اسکندر یکی از زیباترین جاهای دیدنی یزد خانه لاری‌ها می‌باشد، که متعلق به تجار و افراد سرشناس دوره قاجار می‌باشد.
در واقع خانه لاری‌ها متعلق به یکی از افراد سرشناس بوده است که همچنان یک خانه عیان نشین تا پایان دوره حکومت رضا شاه بود، اما بعدها به صورت متروک ماند و سپس توسط میراث فرهنگی یزد خریداری و ترمیم شد، به عنوان نمادی از معماری باشکوه قاجاری درهای این خانه تاریخی به روی مردم باز است، معماری این خانه به گونه‌ای می‌باشد که دور تا دور حیاط اصلی اتاق‌های این بنا چیده شده اند. همچنین یک حوض آبی بزرگ با گل‌های رنگین وسط حیاط واقع شده است و گردشگران مجذوب گچ بری‌های ظریف، شیشه‌های رنگی، پنجره‌های ارسی و آینه کاری‌ها و نقاشی‌های بنا می‌شوند، علاوه بر این در خانه لاری‌ها ایوان و بادگیر سرداب، حیاط میانی و حیاط سوم نیز وجود دارد که دیدن آن خالی از لطف نیست.

۵- موزه سکه و مردم شناسی حیدرزاده

موزه سکه و مردم شناسی حیدرزاده در محله فهادان واقع شده است که یکی از یادگاری‌های قاجاری این شهر، این موزه می‌باشد و در خانه عرب‌زاده قرار دارد.
در داخل این بنا دور تا دور حوضی که در وسط وجود دارد، اتاق‌هایی قرار دارد همچنین ۱۰ سالن در این مجموعه واقع شده است که وسایل و سبک زندگی گذشته مردم یزد و سکه‌های دوره‌های تاریخی مختلف در این سالن‌ها به نمایش گذاشته می‌شود. در طول سال‌های ۵۵ تا ۸۳ به همت استاد حسین حیدرزاده این سکه‌ها گردآوری شده‌اند و در این خانه تاریخی به نمایش گذاشته می‌شود در واقع در این موزه می‌توانید ۵۰۰۰ قطعه سکه قدیمی از جنس طلا، نقره، مس و برنج از دوره‌های مختلف را مشاهده کنید، علاوه بر این اسکناس‌هایی از دوره ناصرالدین شاه تاکنون در این موزه وجود دارد.
هزار قطعه از وسایل مورد استفاده مردم در ۴۲ دوره تاریخی گذشته در بخش مردم شناسی قرار دارد، که از این وسایل می‌توان زیورآلات، تسبیحات از سنگ‌های قیمتی مثل کهربا، وسایل لازم برای پختن نان در منزل و نسخه‌های خطی را نام برد، با اینکه این وسایل به همت استاد حیدرزاده گردآوری شده است اما در حال حاضر به میراث فرهنگی واگذار شده است.

۶- موزه آب

با اینکه شهر یزد شهر کویری می‌باشد، اما در این شهر کویری، موزه‌ای به نام آب وجود دارد که در کنار یکی از جاهای دیدنی یزد به نام میدان امیر چخماق واقع شده است. خانه‌های یزدی دارای معماری زیبایی خاصی هستند و در آنها آینه کاری گچ بری‌های زیبایی دیده می‌شود، در یکی از همین خانه‌های تاریخی باشکوه یزد، موزه آب یزد واقع شده است که خانه کلاه‌دوزها نام دارد.
یکی از تجار معروف و بلند آوازه قاجار، سید علی اکبر کلاه‌دوز بوده است که در این بنای باشکوه همراه خانواده‌اش روزگاری زندگی می‌کرده است، از این خانه زمانی دو قنات عبور می‌کرد که هنوز هم از آن قنات زارچ می‌گذرد.

سوغاتی های یزد

یزد دارای سوغاتی‌های متنوع و خاصی است که گردشگران علاقه مندند آنها را به عنوان یادگاری از این شهر تاریخی به دیگران هدیه دهند. برخی از سوغاتی‌های معروف یزد عبارتند از:

۱- قهوه یزدی

قهوه یزد با طعم مخصوص و مرغوب خود یکی از سوغاتی‌های محبوب است.

۲- حلوای یزدی

حلوا ارده یزدی که به عنوان یک سوغات مهم شمرده می شود‌.

۳- سفال یزدی

 ظروف خاصی که از خاک یزد ساخته می‌شوند و برای نگهداری غذاها و نوشیدنی‌های محلی است.

سوغاتی های یزد

۴- دست‌بافته‌های یزدی

 انواع حوله، قالی و ملزومات دیگر بافته شده به دست در یزد که هنر دستبافت در این منطقه بسیار شناخته شده است.

۵-  شکلات یزدی

شکلات‌های محلی با طعم و طراحی‌های خاص که به عنوان هدیه محبوب خواهند بود.
هنگام خرید سوغاتی در یزد، بهتر است به بازارها و مغازه‌های محلی سر بزنید تا تنوع بیشتری از این هدایا محلی را کشف کنید.

معرفی 5 مرکز خرید در یزد

در یزد، برخی از مراکز خرید به عنوان محل‌های مورد علاقه برای خرید و تفریح محلی شناخته می‌شوند.

در زیر پنج مرکز خرید در یزد معرفی شده است:

۱- بازار خان

در دوره ناصری بازار خان ساخته شده است و از آثار تاریخی آن می‌توان میدان خان، آب انبار خان، حسینیه و حمام خان را نام برد، یکی از قدیمی‌ترین و طولانی‌ترین بازارهای یزد این بازار با طول ۲۷۰ متر می‌باشد، که بازارهای کوچک و بزرگ زیادی را در دل خود جای داده است، می‌توانید با گشت و گذار در این بازار برخی از جاذبه‌های تاریخی شهر یزد را نیز مشاهده کنید و اقلام مورد نیازتان را از تیمچه‌ها و راسته‌های بازار خریداری نمایید.

۲- بازار زرگری یا طلا فروشان

در بازار زرگری سقف بلند با طاق نما و چراغ‌هایی که نور را منعکس می‌کنند، همچنین طلاهای ۲۰ عیار و خاص یزدی قابل مشاهده می‌باشد به این مکان سبک معماری باشکوه و نورگیری‌های بازار جلوه بسیار زیبایی بخشیده‌اند، در این بازار ۵۳ مغازه وجود دارد و دارای ۹۴ طول ۳ متر است و ۶ متر ارتفاع می‌باشد و متعلق به قرن سیزدهم هجری می‌باشد که به ثبت آثار ملی در سال ۱۳۸۲ رسیده است.

معرفی 5 مرکز خرید در یزد

۳- بازار پنجه علی

یکی دیگر از بازارهای سنتی و قدیمی شهر یزد بازار پنجه علی می‌باشد که به بازار مسگرها نیز معروف بوده و دارای قدمتی ۶۰۰ ساله است، در این بازار می‌توانید انواع ظروف مسی را مشاهده کنید و صدای مسگرهایی را می‌شنوید که در حجره‌هایشان مشغول ساخت ظروف مسی هستند.

۴- بازار قیصریه یزد

بازارهایی که دارای معماری خاص و طراحی زیبایی هستند به بازار قیصریه معروف می‌باشند و بازار قیصریه در شهر یزد نیز وجود دارد که دارای طراحی زیبایی بوده و از بازارهای معروف ایران می‌باشد، در این بازار پارچه‌های محلی به فروش می‌رسد و ساخت آن مربوط به قرن دوازدهم هجری است و در سال ۱۳۸۱ به ثبت آثار ملی ایران رسیده است.
توجه داشته باشید که مراکز خرید ممکن است تغییراتی در طول زمان داشته باشند و بهتر است قبل از سفر یا خرید خود، اطلاعات جاری را بررسی کنید.

کویرگردی در یزد

یزد با موقعیت جغرافیایی خاص خود و نزدیکی به بزرگترین کویر دنیا، یعنی کویر لوت، یک مقصد بسیار جذاب برای کویرگردی است.

در زیر چند مورد از جاذبه‌های کویرگردی در اطراف یزد آورده شده است:

۱- کویر عقدا

برای کویرگردی در یزد سیاه کوه یکی از مهم‌ترین بخش‌ها می‌باشد، که این منطقه در شمال اردکان واقع شده است و با نام‌های کویر عقدا و کویر اردکان سیاه کوه را نیز می‌شناسند، این کویر از شهرت بسیاری برخوردار بوده، دمای هوا در کویر عقدا بسیار پایین می‌باشد و حتی تابستان‌ها هم شب‌های سوزناکی دارد، بنابراین برای کویرگری حتماً همراه خود لباس گرم داشته باشید.

کویرگردی در یزد

۲-کویر هفت سنگ

در نزدیکی شهر یزد کویر هفت سنگ واقع شده است که ۱۲ کیلومتر از شهر یزد فاصله دارد، برای اقامت و تفریح چندین کمپ کویری ارائه داده می‌شود، برای گردشگران در این کویر تفریحات زیادی در نظر گرفته شده است و در این محدوده استفاده از تخت و آلاچیق‌ها رایگان می‌باشد، از تفریحات آن می‌توان سافاری، پاراگلایدر را نام برد.
بهتر است هنگام کویرگردی، از خدمات یک راهنما یا تورهای محلی استفاده کنید تا تجربه بهتری از این مناطق خاص داشته باشید و در مسیرها و جاذبه‌های مختلف به بهترین شکل راهنمایی شوید.
همچنین، توجه به شرایط آب و هوایی و تهیه تجهیزات لازم برای سفر کویری مهم است.


  درج سفرنامه و دیدگاه‌ها

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.