نمایشگاه گل و گیاه در ترکیه

نمایشگاه گل و گیاه در ترکیه

می‌توان به عنوان بزرگترین تجمع گل و گیاه در جهان، از نمایشگاه گل و گیاه ترکیه نام برد، که از کشورهای مطرح و بزرگ دنیا شرکت کنندگانی در آن حضور خواهند داشت.
ارائه تازه‌های علمی در رشته گل و گیاه هدف برگزاری نمایشگاه گل و گیاه ترکیه می‌باشد، که این کار منجر به ارتقا یافتن سلامت و همچنین دانش افراد در نمایشگاه می‌شود.
نمایشگاه گل وگیاه، جز بزرگترین وارزشمندترین رویدادهای گل و گیاه در جهان می‌باشد که برای دریافت آخرین بینش‌ها، روش‌های نوین و برنامه‌های گسترده آموزشی گل وگیاه، مکان مناسب می‌باشد، که بین طیف وسیعی از خدمات و محصولات به بازدیدکنندگان امکان انتخاب داده و افراد انتخاب متنوعی می‌توانند در این نمایشگاه داشته باشند.
به طور کلی جز بزرگترین نمایشگاه کشاورزی در اوراسیا، اروپای شرقی، قفقاز و خاورمیانه و خود ترکیه، نمایشگاه گل و گیاه ترکیه می‌باشد که سالانه به شهرت جهانی آن افزوده می‌شود.

نمایشگاه گل و گیاه در ترکیه
با حضور شرکت‌های برجسته از بخش‌هایی مانند فناوری و تجهیزات و سیستم‌های آبیاری، کشت بذر، رشد بذر، تغذیه گیاهان و پروتئین، کنترل بیولوژیک، گلخانه و فناوری‌های مرتبط نمایشگاه گل و گیاه ترکیه برگزار می‌شود.
نمایشگاه گل و گیاه ترکیه، اگر در زمینه گل و گیاه مشغول به کار هستید، بهترین جا برای دیده شدن کسب و کارتان در این زمینه می‌باشد، زیرا بیش از چندین دهه می‌باشد که نمایش‌های گل و گیاه ترکیه برگزار شده و همواره در حال رشد و توسعه است.
برای ارائه محصول بازار دبی با داشتن اطلاعات به روز و بالا برای تولید کنندگان داخلی و خارجی بازار خوبی می‌باشد. از نظر جغرافیایی، همسایگان متعددی در نزدیکی امارات وجود دارد که در حال مراوده اقتصادی می‌باشند.
بسیاری از تجار و بازرگانان از این طریق با توجه به بالاتر بودن سطح کیفیت نمایشگاه‌های دبی، نسبت به منطقه به منظور عقد قرارداد و برگزاری جلسات به این نمایشگاه مراجعه می‌کنند.
نظارت و همکاری مستقیم انجمن گل و گیاه دبی یکی دیگر از موارد بسیار مهم در این نمایشگاه می‌باشد، در دبی انجمن گل و گیاه چندین سال متوالی فعالیت دارد و خدمات گسترده‌ای را در این زمینه تا به امروز ارائه کرده است، با استفاده از تجربیات برگزارکنندگان توجه به نکات لازم و پیشگیری از نقاط ضعف در برگزاری نمایشگاه می‌تواند برای رسیدن به اهداف مد نظرتان در این زمینه کمک کننده باشد.

فرصتی برای آموزش و یادگیری در زمینه گل و گیاه

بهترین و قدیمی‌ترین نمایشگاه گل و گیاه نمایشگاه گل و گیاه ترکیه محسوب می‌شود، که دوازدهمین مرحله آن در سال ۲۰۲۳ برگزار شد.
تنوع محصولی و خدمات بسیار بالایی، این نمایشگاه گل و گیاه برخوردار می‌باشد و از سراسر جهان تمامی شرکت کنندگان آن با بروزترین تکنولوژی و محصول خود گرد هم آمده و می‌توانید با بروزترین تکنولوژی ابزار و تجهیزات گل و گیاه با بازدید از این نمایشگاه آشنا شوید و به مشتریان در نهایت خدمات به روز شده را ارائه دهید.

برای آموزش و یادگیری در زمینه گل و گیاه، می‌توانید به روش‌های زیر مراجعه کنید:

۱- دوره‌های آنلاین

 آموزشگاه‌های آنلاین معتبر مانند Udemy، دوره‌های متنوعی در زمینه باغبانی و گیاه‌شناسی ارائه می‌دهند.

۲- منابع کتابخانه

کتب مرجع و منابع کتابخانه در زمینه گل و گیاه می‌توانند مفید باشند. مطالعه کتب تخصصی و مقالات علمی به شما کمک خواهد کرد.

۳- ورکشاپ‌ها و دوره‌های محلی

شرکت در ورکشاپ‌ها، دوره‌های محلی یا سمینارهای گل و گیاه می‌تواند تجربه عملی و تعاملی فراهم کند.

۴- کلیات باغبانی

اگر به باغبانی علاقه‌مندید، شروع به کار با یک باغ کوچک در منزل می‌تواند به شما در فراگیری مهارت‌های عملی کمک کند.

فرصتی برای آموزش و یادگیری در زمینه گل و گیاه

۵- مشارکت در انجمن‌ها

پیوستن به انجمن‌ها و گروه‌های مرتبط با گل و گیاه‌ها مانند باغبانی محلی یا انجمن‌های علمی، ارتباطات شبکه‌ای و تبادل تجربیات را فراهم می‌کند.
اما به منظور آموزش در زمینه گل و گیاه یکی از موثرترین راه‌ها، حضور در نمایشگاه گل و گیاه ترکیه می‌باشد که می‌توانید از متخصصان این امر اطلاعات زیادی کسب نمایید.
همچنین، همیشه موارد جدید و توسعه روش‌های آموزشی را در نظر بگیرید تا به‌روز بمانید.چنانچه قصد دارید، در این نمایشگاه حضور پیدا کنید می‌توانید به آژانس مسافرتی مربوطه مراجعه کنید.
حتی اگر در این زمینه فعالیت ندارید، اما به گل و گیاه علاقمند می‌باشید، می‌توانید در این زمینه به فعالیت بپردازید، زیرا برای انجام امور توزیع، مجموعه‌هایی هستند که به دنبال افرادی می‌باشند، که از پتانسیل بالا برخوردار بوده و دارای صلاحیت هستند تا بتوانند از طریق آنها به تصاحب بخشی از بازار گل درآیند، بنابراین اگر چنین پتانسیلی در بخش توزیع دارید، این نمایشگاه را از دست ندهید.

فرصتی برای گسترش تجارت گل و گیاه

تجار و بازرگانان زیادی در نمایشگاه گل و گیاه حضور دارند، بنابراین حضور در نمایشگاه بین المللی گل و گیاه یک فرصت مناسب برای گسترش تجارت می‌باشد.

برای گسترش تجارت گل و گیاه، می‌توانید علاوه برخضور در نمایشگاه گل وگیاه، اقدامات زیر را در نظر بگیرید:

۱- تحقیقات بازار

مطالعه بازار و تحلیل نیازها و ترجیحات مشتریان می‌تواند به شناخت بهتر از فرصت‌ها کمک کند.

۲- تنوع محصولات

 افزایش تنوع محصولات گل و گیاهی شما می‌تواند به جذب مشتریان بیشتر کمک کند.

۳- تبلیغات و بازاریابی

استفاده از راهکارهای تبلیغاتی اثربخش، از جمله تبلیغات آنلاین و حضور در رویدادها، می‌تواند به افزایش شناخت برند شما کمک کند.

۴- همکاری با فروشگاه‌ها

ایجاد همکاری با فروشگاه‌های محلی یا آنلاین می‌تواند راهی موثر برای افزایش فروش باشد.

۵- خدمات مشتریان

 ارائه خدمات مشتریان با کیفیت و ارتقاء تجربه خرید می‌تواند به افزایش وفاداری مشتریان کمک کند.

فرصتی برای گسترش تجارت گل و گیاه

۶- بازارهای جدید

 اکتشاف بازارهای جدید، شاید حتی در سطح بین‌المللی، می‌تواند به گسترش تجارت شما کمک کند.

۷- استفاده از فناوری

به‌روزرسانی فناوری‌های نوین مانند فروش آنلاین، سیستم‌های خودکار، و سیستم‌های اطلاعاتی، می‌تواند به بهبود عملکرد تجارت شما کمک کند.
پیشنهاد می‌شود همچنین با مشاوران تجاری محلی و کارشناسان صنعت گل و گیاه در ارتباط باشید تا از تجربیات و نکات آن‌ها بهره‌مند شوید.
برای تولید کنندگان و صاحبین مشاغل مختلف این روزها، حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی و داشتن غرفه بسیار با اهمیت می‌باشد، زیرا در زمان برگزاری نمایشگاه برخی از فروشندگان میزان فروش آنها با تمام طول سال برابری می‌کند، یکی از مواردی که باعث تاثیر بر فروش و جذب بیشتر مشتری می‌شود، طراحی غرفه می‌باشد.

در طراحی غرفه نمایشگاهی باید مهارت لازم را داشته باشید که در اینجا نکاتی برای داشتن غرفه نمایشگاهی بهتر ذکر می‌شود:

۱- ساخت غرفه کاربردی و جذاب

برای شناساندن محصول یا خدمات، طراحی و ساخت غرفه‌ها باید مناسب نمایشگاه باشند، طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی باید به گونه‌ای باشد که توجه افراد مختلف را علاوه بر تاثیرگذاری و جذابیت جهت بازدید از محصول یا خدمات شما به سوی خود جلب کند.
جذابیت و سادگی جز دو فاکتور مهم برای غرفه سازی جهت جذب مشتری می‌باشد. پس بهتر است غرفه سازی را به افرادی بسپارید که در این زمینه فعالیت می‌کنند و برای ساخت غرفه جذاب و ساده ایده‌های خلاقانه‌ای دارند، تمامی جوانب کار از طریق این افراد متخصص مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد، تا بتواند غرفه‌ای کاربردی و جذاب طراحی و اجرا کند.

۲- از تکنولوژی‌های جدید استفاده شود.

در بالا بردن میزان فروش، طراحی یک غرفه متناسب با کالا یا خدمات ارائه شده و همچنین استفاده از المان‌های جدید بسیار مهم می‌باشد، از تکنولوژی‌های جدید می‌توان ربات‌های تبلیغاتی، صفحه‌های مانیتور بزرگ، صفحه‌های لمسی و هوشمند را نام برد.

۳- نورپردازی زیبا

باید به دکوراسیون غرفه و المان‌هایی چون نورپردازی برای داشتن یک تجربه خوب و موفق از برپایی غرفه نمایشگاهی توجه ویژه‌ای کرد، استفاده از دکوراسیون شیک و نورپردازی زیبا و مناسب بسیار تاثیرگذار می‌باشد، که ناخودآگاه مراجعین به سمت غرفه و خدمات مد نظر شما جذب می‌شود.

۴- از پوسترها و بنرهای تبلیغاتی استفاده مناسب شود.

در غرفه نمایشگاه مورد بعدی برای داشتن تبلیغات موثر استفاده از پوسترها و بنرهای تبلیغاتی می‌باشد، این پوسترها و بنرها باید دارای چاپ مرغوب و با کیفیتی باشند و همچنین نصب آنها در جای مناسبی صورت گیرد که به زیبایی دکور غرفه نمایشگاه علاوه بر جذب مخاطبان بیفزاید، با عدم رعایت همین نکات ریز تجربه ثابت کرده که حس بی‌نظمی و شلختگی به مشتری تلقین می‌شود و افراد از جلوی غرفه نمایشگاهی شما بدون توجه عبور می‌کنند.

۵- از کارت ویزیت و بروشور استفاده شود.

برای پیشخوان یا کانتر غرفه نمایشگاهی استفاده از بروشور و کارت ویزیت بسیار تاثیر گذار می‌باشد، از موثرترین روش و قدیمی‌ترین روش تبلیغات این روش می‌باشد، با اینکه خیلی خلاقانه نیست؟ اما برای جلب توجه مشتریان همواره سودمند بوده است، می‌توان خلاقیت در چاپ بروشور نیز به خرج داد، تا باعث جذب مخاطبان بیشتری به محصول یا خدمات شما شود، سایر روش‌های تبلیغات ممکن است گران باشد، اما یکی از ارزان‌ترین اصول تبلیغات این روش می‌باشد.

۶- در غرفه نمایشگاه افراد و پرسنل با اخلاق و خوش پوش باشند.

استفاده از افراد و پرسنل موجه، با اخلاق و خوش پوش در غرفه نمایشگاهی بسیار با اهمیت می‌باشد و این پرسنل باید آموزش‌های لازم را در این زمینه دیده باشند و توانایی پاسخگویی به مشتریان را با علم علاوه بر ظاهری آراسته داشته باشند. یکی دیگر از ویژگی‌های مهم افراد صبر و حوصله و انتقاد پذیری می‌باشد که باید به این نکته نیز توجه شود.

۷- از مراجعه کنندگان پذیرایی شایسته شود.

پذیرایی شایسته از مراجعه کنندگان در غرفه نمایشگاه یکی دیگر از فاکتورهایی است که غرفه‌داران می‌تواند از آن جهت تبلیغات موثر استفاده کند، اگر قصد دارید برای مراجعین خود از خدمات استفاده کنید با شرکت غرفه ساز صحبت کنید تا جهت قرار دادن وسایل پذیرایی در غرفه شما، فضای لازم را در نظر بگیرد، در این صورت به راحتی شما می‌توانید از مراجعه کنندگان به خوبی پذیرایی کنید، با اینکه این روش تبلیغاتی زحمت بیشتری دارد اما نتایج مثبتی به همراه دارد و ارزش امتحان کردن را دارد.

۸- از هدیه‌های تبلیغاتی استفاده شود.

 این روش دارای هزینه بالا می‌باشد، اما بر میزان فروش تاثیر بسزایی دارد، در غرفه نمایشگاه از این روش تبلیغاتی حتی کسب و کارهای کوچک و نه چندان معروف نیز استفاده می‌کنند، می‌توان از غرفه سازی ارزان به منظور ساخت غرفه نمایشگاهی و کاهش هزینه‌ها استفاده کرد و هزینه‌ها را صرف جذب مشتری و استفاده از ایده‌های خلاقانه جهت انجام تبلیغات کرد، ارائه هدایای خاص باعث می‌شود به مشتریان اضافه شود و به مصرف کنندگان خلاقیت خود را در ارائه محصولات و خدمات نشان دهید.

۹- در نظر گرفتن تخفیف

 در انواع نمایشگاه‌ها برای فروش و غرفه‌داری مورد بعدی که اهمیت خاصی دارد، این است که در هنگام فروش کالا یا خدمات درصدی تخفیف در نظر بگیرید محل فروش محصولات مختلف نمایشگاه‌ها می‌باشند که در یک زمینه خاص به صورت انحصاری و تخصصی عمل می‌کند،این موضوع باعث می‌شود که تنها افرادی که در این زمینه فعالیت دارند و یا به موضوع خاصی علاقه‌مند می‌باشند، در نمایشگاه حضور پیدا کنند، بنابراین مشتریان واقعی خدمات و کالاهای شما طیف زیادی از مراجعین هستند، بنابراین چنانچه در هنگام فروش محصولات برای مشتریان تخفیفی در نظر بگیرید، می‌توانید به طور قابل ملاحظه‌ای میزان فروش خود را افزایش دهید، طبق آمار به دست آمده برخی از غرفه‌داران بعد از پایان نمایشگاه اعلام کرده‌اند که نسبت به قبل مقدار فروش آنها با اعمال تخفیف بیشتر شده است.

فرصتی برای آشنایی با آخرین دستاوردهای گل و گیاه

برای آشنایی با آخرین دستاوردهای گل و گیاه، می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

۱- حضور در نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌ها

شرکت در نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌های مرتبط با گل و گیاه، فرصتی عالی برای آشنایی با تکنولوژی‌ها، تحقیقات و دستاوردهای جدید است.

۲- مطالعه مقالات علمی

مطالعه مقالات علمی در زمینه گل و گیاه‌شناسی و باغبانی از منابع مطمئنی برای دریافت اطلاعات به‌روز است.

۳- پیگیری خبرها و اطلاعات آنلاین

دنبال کردن اخبار، مقالات و پژوهش‌های منتشر شده در این حوزه از طریق وب‌سایت‌های معتبر و رسانه‌های تخصصی.

فرصتی برای آشنایی با آخرین دستاوردهای گل و گیاه

۴- شبکه‌سازی با حرفه‌ایان صنعت

 ارتباط با افراد متخصص و حرفه‌ایان در این زمینه از طریق رویدادها و شبکه‌سازی می‌تواند امکان مبادله تجارب و اطلاعات جدید را فراهم کند.

۵- شرکت در دوره‌های آموزشی

 شرکت در دوره‌ها و آموزش‌های مرتبط با نوآوری‌ها و دستاوردهای جدید در گل و گیاه‌شناسی.

۶- پیگیری تحقیقات دانشگاهی

دنبال کردن تحقیقات و پروژه‌های دانشگاهی در زمینه گل و گیاه‌شناسی به شما اطلاعات بیشتری خواهد داد.
از این راه‌ها می‌توانید در آگاهی از آخرین تحولات و دستاوردهای صنعت گل و گیاه به‌روز باقی بمانید.
اما نمایشگاه گل و گیاه یکی از بهترین راه‌ها برای آشنایی با آخرین دستاوردها در زمینه گل و گیاه می‌باشد، بنابراین حضور در این نمایشگاه را از دست ندهید.

فرصتی برای صادرات محصولات گل و گیاه ترکیه

دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه ترکیه، در سال ۲۰۲۳ برگزار شد که در فضای نمایشگاهی بالغ بر ۳۰ هزار مترمربع، محوطه سازی و صنایع وابسته در شهر استانبول برگزار شد. بیش از ۱۶۰ برند ترک و بین‌المللی در این نمایشگاه در صنعت گل و گیاه، باغبانی، محوطه سازی، زینتی، دستاوردها، آخرین خدمات و محصولات خود را عرضه خواهند کرد. انبوه سازان، شرکت‌های ساختمانی، عمرانی، دپارتمان‌های زیباسازی، شهرداری‌ها و مراکز تجاری نهالستان و پرورش دهندگان گل و گیاه، شرکت‌های واردات صادرات گل و گیاه، عمده فروشان گل و گیاه، هتل‌ها و مراکز گردشگری و توریستی از عمده بازدید کنندگان نمایشگاه گل و گیاه استانبول می‌باشند.

برای صادرات محصولات گل و گیاه از ترکیه، می‌توانید اقدامات زیر را در نظر بگیرید:

۱- تحقیقات بازاریابی

 بررسی بازارها و نیازهای مشتریان هدف در کشورهای مختلف برای تعیین مقدار و نوع محصولاتی که قابلیت صادرات دارند.

۲- پیشنهاد محصولات مناسب

ارائه محصولاتی که بازارهای خارجی ممکن است به آن‌ها علاقه داشته باشند و با قوانین و مقررات صادرات هماهنگ باشد.

۳- مشارکت در نمایشگاه‌ها و نمایشگاه‌های بین‌المللی

حضور در رویدادها و نمایشگاه‌های مرتبط با صنعت گل و گیاه به شما فرصت می‌دهد تا با افراد کلان صنعت و خریداران خارجی ارتباط برقرار کنید.

۴- به‌روزرسانی مستندات صادراتی

اطمینان حاصل کنید که مستندات صادراتی شما، از جمله صورتحساب، بسته‌بندی، و گواهی‌نامه‌های فیتوسانیتری، با استانداردهای بین‌المللی هماهنگ و به‌روز است.

۵- همکاری با شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی

برقراری ارتباط با شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی می‌تواند کمک کند تا محصولات شما به بهترین شکل ارسال شوند.

۶- تبلیغات و بازاریابی

استفاده از راهکارهای تبلیغاتی برای تبیین ویژگی‌ها و مزایای محصولات شما به بازارهای جهانی.

فرصتی برای صادرات محصولات گل و گیاه ترکیه

۷- پیگیری قوانین و تغییرات مالیاتی

مطالعه و پیگیری قوانین و تغییرات مالیاتی در کشورهای مقصد به منظور جلب مزایای مالی و کاهش ریسک‌ها.

۸- شناسایی مشتریان بین‌المللی

پیدا کردن و ارتباط برقراری با مشتریان خارجی با همکاری با نمایندگان تجاری یا شرکت‌های بازرگانی.
اطمینان حاصل کنید که برنامه صادراتی شما با تحلیل دقیق بازارها و نیازهای مشتریان هماهنگ شده است.
نمایشگاه گل و گیاه یکی از بهترین راه‌ها برای فعالیت در زمینه صادرات گل و گیاه می‌باشد، زیرا در این نمایشگاه با افراد مختلفی آشنا خواهید شد.
به منظور حضور در نمایشگاه گل و گیاه ترکیه باید اطلاعات دقیقی در این زمینه داشته باشید، تا بتوانید یک برنامه‌ریزی جامع و مدون برای حضور در نمایشگاه و بهره‌وری کامل از آن داشته باشید، برای حضور در نمایشگاه کافیست به آژانس مسافرتی مربوطه مراجعه کنید و از زمان دقیق برگزاری نمایشگاه مطلع شوید. تمامی اقدامات لازم جهت حضور شما در نمایشگاه توسط آژانس مسافرتی صورت می‌گیرد و می‌توانید بدون دغدغه، امکانات لازم برای سفر را مهیا کنید.
در واقع این آژانس تلاش می‌کند که سفر آرامش بخش را برای شما رقم بزند و هر سوالی در این زمینه دارید می‌توانید با کارشناسان آژانس مطرح کنید، تا با صبر و حوصله به سوالات شما پاسخگو باشند.


    درج سفرنامه و دیدگاه‌ها

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.